שליחות משפטית

כאשר אנשים שומעים על משלוחים או שליחויות, המוצרים העיקריים שניתן לחשוב עליהם הם מוצרי מזון, ביגוד או אלקטרוניקה.

עם זאת, ישנם גם דברים פחות שגרתיים שנשלחים מדי יום על ידי חברות שליחויות. שליחות משפטית היא דוגמא לכך.

מהי שליחות כזו? מי הם המשתמשים בה? מה המאפיינים של שליחות כזו? תשובות לכל השאלות הללו – במאמר הבא.

 

מה זו שליחות משפטית?

 • המאפיינים של שליחות משפטית:
 • משלוחים בין גופים שונים – באופן כללי, שליחות כזו היא משלוחים שמבוצעים בין גופים שונים, אותם נסקור בהמשך, הכוללים מעבר של מסמכים משפטיים מאדם או גוף אחד, לאדם או גוף אחר.
 • סוג משלוח רגיש – השליחות הזו היא ככל הנראה השליחות הרגישה והדיסקרטית ביותר, שכן מכיוון שמדובר בעניינים משפטיים, אין כוונה שהתוכן של המשלוח ייחשף אל צד שלישי שאינו קשור לעניין המשפטי.
 • חובת עמידה בזמנים במשלוחים מסוג זה –  בנוסף, שלא כמו משלוחים אחרים של חפצים או מוצרים, אי הגעה של המשלוח היא בעייתית יותר. במקרים מסוימים השליחות המשפטית תצטרך להימסר בימים מדויקים. 

 

באנר שליחות משפטית

 

מי זקוק לשליחות כזו?

ישנם אנשים וגופים רבים שמשתמשים מדי יום בשליחויות משפטיות. שליחויות משפטיות ניתן לראות למשל בשימוש של גופים עסקיים רבים.

סוגי הגופים שצריכים שליחות משפטית:

 • עסקים ותאגידים – החל מעסקים קטנים ועד לתאגידי ענק, כאשר יש להם עניין משפטי כלשהו שהם מנהלים, הם יצטרכו להשתמש במקרים מסוימים בשליחות כזו.
 • אנשים פרטיים – ניתן לראות שליחות כזו גם בשימוש של אנשים פרטיים. בן אדם המצוי בסכסוך משפטי עם אדם אחר, יכול לשלוח לאותו האדם מסמכים משפטיים, כמו זימונים כאלו ואחרים לבית המשפט, באמצעות משלוח משפטי.
 • גופים מטעם המדינה – גם גופים מטעם המדינה נאלצים לשלוח מסמכים משפטיים שונים. המשטרה, משרדי ממשלה וגופים בירוקרטיים מטעם המדינה צריכים במקרים רבים למסור מסמכים משפטיים אל אזרחים, גופים חברתיים וגופים עסקיים, כחלק מהודעה על נקיטת הליכים שונים, לפי החוק.

 

שליח חותם על מסמכים למשלוח

 

מחירון שליחויות משפטיות – כמה עולה שליחות משפטית? 

מחירי משלוח משפטי ינוע בטווח של בין 89 ₪ ויגיע עד 499 ₪, תלוי בזמני השליחות ובמרחק.

ישנם סוגים שונים של משלוחים משפטיים, לדוגמא שליחות משפטית בין עירונית, מסירה משפטית אישית ללקוח או לעורך דין ועוד.

להלן טבלה שתרכז עבורך את מחירי המשלוחים (בממוצע כמובן):

סוג המשלוח מחיר
משלוח משפטי עד 50 ק"מ החל מ-69 ₪
משלוח משפטי מעל 50 ק"מ החל מ-149 ₪
משלוח משפטי מעל 100 ק"מ החל מ-179 ₪

 

מה מיוחד במשלוח כזה?

משלוח של מסמכים משפטיים הוא משלוח מיוחד ביחס למשלוחים אחרים. יש חשיבות מכרעת להגעה של המסמכים המשפטיים שנשלחים אל היעד, ללא בעיות.

אם בגד שהזמנתם למשל לא הגיע, הפגיעה היחידה תהיה כלכלית. תמיד תוכלו לפנות אל חברת השליחויות או אל החברה שהייתה אמורה לספק את הבגד כדי לקבל החזר כספי או פיצוי בצורה אחרת שתוסכם על ידכם.

חשיבות ההגעה של משלוח משפטי:

 • עיקוב הליכים משפטיים – במקרה של משלוח משפטי, או המסמך המשפטי המיועד לא הגיע במלואו אל היעד, או לא הגיע כלל אל היעד, הדבר עלול לעקב הליכים משפטיים וליצור עוולות כלפי אחד מהצדדים.
 • משלוחים דיסקרטיים – כמו כן, חשוב לציין שמשלוח זה הוא דיסקרטי ורגיש יותר, מכיוון שהחומר המתקבל הינו אישי ולעיתים גם מסווג.

לכן, חברת שליחויות שמבצעת שליחויות של חומרים משפטיים שונים, צריכה להיות חברה שמכשירה מראש את העובדים שלה לביצוע העבודה הזו.

לא מדובר על משלוח של מוצר כאמור, שניתן להשאיר גם מחוץ לדלת בידוע של האדם שאמור לקבל את המשלוח, אלא במסמך שיש להגיש ביד לאדם המיועד.

 

שליח עם תעודת משלוח

 

מה דרוש לביצוע השליחות הזאת?

פרמטרים לביצוע שליחות משפטית:

 • שליחים מיומנים – פרט לשליחים מיומנים שיכולים לבצע את המשלוח בצורה הטובה ביותר, אותם שליחים צריכים אמצעי תחבורה הולמים מספיק על מנת לבצע את המשלוח בצורה הטובה ביותר.
 • משלוחים עם רכבים מותאמים – מכיוון שלא מדובר בעוד משלוח כאמור, אתם תרצו לדעת שהחברה שדרכה אתם מבצעים את המשלוח המשפטי שלכם משתמשת בכלי רכב אמינים מספיק ופרוסה בצורה רחבה, כדי שלא יקרו תקלות שיעכבו את מועד המשלוח, או יגרמו לכך שהמשלוח שלכם ייפול בין הכיסאות.

 

משלוח משפטי ללא דאגות

במציאות שלנו, אנשים וגופים רבים זקוקים לשליחה של מסמכים משפטיים בצורה אמינה וללא דאגות.

צ'יק דליברי היא אחת מחברות השליחויות שתוכל להוציא לפועל עבורכם משלוח כזה, ללא דאגות וללא בעיות.

החברה פרוסה ברחבי הארץ ומחזיקה בשליחים אמינים שיודעים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

שליח עם קרטון על הכתף
לקבלת הצעת מחיר מהירה מלאו את הטופס או חייגו:
השירותים שלנו
משלוחים לפי איזורים